Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
Wykładziny sportowe

Wykładziny sportowe

Wykładziny sportowe charakteryzują się podwyższoną odpornością na wgniecenia i ścieranie, dlatego doskonale nadają się jako podłoże w salach gimnastycznych, halach do siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej a także na kortach tenisowych, w klubach fitness i siłowniach.

 

W wykładzinach sportowych bardzo istotna jest odpowiednia grubość (zarówno samej wykładziny jak i podłoża) aby zapewnić jak najlepszą amortyzację wstrząsów i zmniejszyć obciążenia uderzeniowe. Warto zadbać o odpowiednie podkłady, ponieważ są one w stanie zredukować energię oddawaną na nogi nawet do 30%, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo graczy.

 

Sama powierzchnia powinna posiadać właściwości antypoślizgowe, żeby tarcie powierzchowne zapewniało doskonałą przyczepność obuwia sportowego, rozpraszać ładunki elektrostatyczne i wytłumiać akustycznie oraz cechować się sprężystością, aby jak najlepiej odbijała piłkę. Standardem natomiast są zabezpieczenia antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Ważna jest również kolorystyka, którą można dobrać w zależności od przeznaczenia wykładziny.


Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas!

biuro@accora.pl tel: 22-225-29-16