Slider
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Systemy AV
Systemy AV
Wykładziny specjalistyczne

Wykładziny specjalistyczne

Wiele obiektów, takich jak na przykład sale operacyjne, pracownie komputerowe, gabinety radiologiczne, przemysłowe, wymaga użycia wykładzin specjalistycznych. Czym one różnią się od innych elastycznych wykładzin? Przede wszystkim zabezpieczają sprzęt komputerowy, pomiarowy i specjalistyczny przed awarią na skutek wyładowań elektrycznych  jak np. wykładziny specjalistyczne prądoprzewodzące. Tego typu wykładziny montowane są na powierzchni dokładnie oczyszczonej z kurzu i piasku przy użyciu specjalnego kleju prądoprzewodzącego. Podobne zastosowanie mają wykładziny rozpraszające, antyelektrostatyczne. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do osadzania się ładunków elektrostatycznych na podłodze.

 

Innym rodzajem wykładziny specjalistycznej jest wykładzina akustyczna – ma ona za zadanie wytłumienie dźwięków w pomieszczeniach, w których jest to potrzebne – w przedszkolach, szkołach, przychodniach, ośrodkach terapeutycznych itp. Montaż wykładziny tego rodzaju gwarantuje przebywanie w wyciszonym i spokojnym otoczeniu.

 

Poza określonymi powyżej cechami, wykładziny specjalistyczne posiadają takie same cechy jak inne wykładziny elastyczne wykonane z danego materiału i o danych właściwościach. To, co je wyróżnia to na pewno trwałość, estetyka oraz możliwość łatwego utrzymania w czystości. Zazwyczaj wykorzystywane są w pomieszczeniach, gdzie liczy się higiena (sale operacyjne, gabinety lekarskie). Kurz i brud nie wnika głęboko w strukturę wykładziny, dlatego w łatwy i szybki sposób można się go pozbyć.