Slider
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Systemy AV
Systemy AV
Uczelnie, szkoły, przedszkola

Uczelnie, szkoły, przedszkola

Różnorodność pomieszczeń w placówkach szkolnych determinuje wybór odpowiedniego rodzaju podłogi. W salach lekcyjnych czy w bibliotece panują inne warunki niż na schodach czy korytarzach. Ponadto, wszystkie wykładziny użyte w placówkach oświatowych muszą spełniać rygorystyczne normy i pozytywnie przejść kontrole przeprowadzane przez inspektorów BHP.

 

Korytarze

Korytarze szkolne są najbardziej eksploatowanymi miejscami w szkołach, dlatego zastosowana tam wykładzina musi cechować się wyjątkową odpornością na ścieranie, szczególną trwałością oraz właściwościami antypoślizgowymi. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie wykładzin PVC.

 

Sale lekcyjne

Tutaj ruch jest znacznie mniejszy niż w przypadku korytarzy, lecz podłogi wystawiane są na stały nacisk wywierany przez ciężar ławek i krzesełek. W tym przypadku również polecamy zastosować wyjątkowo trwałe i łatwe w czyszczeniu wykładziny PVC.

 

Biblioteki

Przy wykańczaniu biblioteki należy zadbać o odpowiedni komfort użytkowników. Jest to miejsce, które powinno sprzyjać skupieniu i koncentracji i tworzyć miłą i przytulną atmosferę. Aby to osiągnąć szczególnie polecamy zastosowanie płytek dywanowych lub wykładzin pętelkowych.

 

Gabinet dyrektora

W gabinecie dyrektora powinna panować atmosfera sprzyjająca wykonywanej pracy. Ważne jest odpowiednie wygłuszenie i estetyka. Aby „dywanik” dyrektora nie był taki straszny jak z opowiadań, polecamy zastosować wykładzinę welurową lub płytki dywanowe.