Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
Montaż wykładziny dywanowej – instrukcje i porady

Montaż wykładziny dywanowej – instrukcje i porady

2016-07-04

 

Większość klientów decydujących się na wykładzinę dywanową zamawia również jej profesjonalny montaż. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że remont mieszkania potrafi nadwyrężyć domowy budżet. Przygotowaliśmy więc poradnik dla osób, które postanowią wykonać montaż wykładzin samodzielnie. 

 

Montaż wykładziny należy rozpocząć od dokładnego wymierzenia pomieszczenia. Postarajmy się, by szerokość rolki odpowiadała szerokości pokoju. Unikniemy w ten sposób sztukowania wykładziny. To znacznie utrudnia pracę. Oprócz wykładziny koniecznie dołączmy też do listy zakupów kilka niezbędnych do montażu przyrządów. Powinny się wśród nich znaleźć:

 

- Miarka

- Taśma dwustronna klejąca

- Ostry nóż  

- Dociskacz do wykładzin (opcjonalnie)

 

Czym przykleić wykładzinę

 


Profesjonalne ekipy montażowe zazwyczaj mocują wykładzinę na specjalny klej. Osoby, które nie mają doświadczenia w pracach remontowych nie powinny jednak porywać się tą metodę. W ich wypadku znacznie lepiej sprawdzi się dwustronna taśma klejąca i taśma na rzep. Ta ostatnia może być stosowana wyłącznie w przypadku wykładzin, których spód wykonany jest z filcu lub włókniny.  

 

 

Przygotowaliśmy narzędzia, kupiliśmy wykładzinę, co dalej?

 


Przed rozpoczęciem właściwej pracy zdemontujmy wszystkie listwy i zadbajmy o to, by na podłodze nie zostały żadne nierówności. Później należy rozłożyć na niej zakupioną wykładzinę. Przy pomocy ostrego noża docinamy ją do rozmiarów pomieszczenia. Najwięcej trudności mogą sprawiać rury i ościeżnice drzwiowe. Warto zaopatrzyć się w tym celu w specjalny nóż techniczny z ostrzem haczykowym. Gdy dopasujemy już wykładzinę do rozmiarów pokoju należy ponownie zwinąć ją w rulon. Teraz przyszła pora na taśmę klejącą. Staramy się rozmieścić ją wzdłuż ścian i na środku podłogi. W miejscach gdzie będzie znajdować się stół lub biurko warto zamontować kilka dodatkowych pasów. Następnie rozkładamy rolkę z wykładziną do połowy pomieszczenia, po czym usuwamy paski ochronne z taśmy. W tym momencie możemy przystąpić do właściwego montażu wykładziny. Rozwijamy stopniowo rolkę, dociskając ją do podłogi. Trzeba to robić delikatnie, dbając o to by na powierzchni nie tworzyły się żadne nierówności. Później czynność należy powtórzyć w drugiej części pokoju.  

 

Postępując wedle tych wskazówek z pewnością osiągniemy zadowalający efekt. Wszystkim, którzy po lekturze artykułu uznali, że są w stanie podołać takiemu zadaniu polecamy naszą ofertę wykładzin dywanowych.