Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
Wykładzina do biura – dlaczego warto zainwestować w płytki dywanowe?

Wykładzina do biura – dlaczego warto zainwestować w płytki dywanowe?

2016-06-03


Podłoga w biurze może być wykończana na różne sposoby. Najczęściej wybór pada jednak na wykładziny dywanowe. Jak zapobiegać ich zniszczeniu? Najlepiej zamienić wykładzinę w rolce na płytki dywanowe.

 

Płytki dywanowe a wykładziny w rolce

 

Wykładziny dywanowe mają szereg zalet. Są znacznie wytrzymalsze niż jeszcze kilkanaście lat temu, skutecznie tłumią stukot obcasów i nadają wnętrzu przytulny, domowy charakter. Choć większość producentów dysponuje już wykładzinami odpornymi na uszkodzenia w czasie użytkowania zawsze mogą się pojawić się mało estetyczne plamy, których nie da się usunąć. Czy w takiej sytuacji konieczna jest wymiana całej wykładziny? Nie, jeśli zamiast wykładziny w rolce umieścimy na podłodze płytki dywanowe. W takiej sytuacji nie trzeba już demontować całej wykładziny. Wystarczy wymienić jeden uszkodzony element.

 

 

Płytki dywanowe – inne zalety

 

Łatwość montażu – wbrew pozorom montaż wykładzin w płytkach jest prostszy i szybszy niż położenie tradycyjnej wykładziny w rolce

 

Możliwość tworzenia autorskich kompozycji z wykładzin w różnych barwach i teksturach – decydując się na płytki dywanowe nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednej wykładziny. Możemy je łączyć w oryginalne wzory, za sprawą których wnętrze naszego biura zyska niepowtarzalny charakter.

 

Oszczędność materiału – montaż wykładzin w rolce często wiąże się z pozostawieniem bezużytecznych ścinków i odpadów poinstalacyjnych. Płytki dywanowe dobierane są w taki sposób, by optymalnie wykorzystać zakupiony materiał.

 

Płytki dywanowe cenione są również za możliwość dostosowania do ewentualnych zmian w wyglądzie biura. Problemu nie sprawia też dostęp do umieszczonych pod podłogą instalacji. Zapraszamy do zapoznania się z portfolio naszych realizacji (dotychczas terenem naszych działań była głównie Warszawa i okolice), gdzie znajduje się jeszcze więcej dowodów na to, że płytki dywanowe to idealne wykładziny do gabinetów i biur.