Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
Wykładziny homogeniczne i heterogeniczne – czym się różnią?

Wykładziny homogeniczne i heterogeniczne – czym się różnią?

2016-05-19

Wykładziny homogeniczne i heterogeniczne to dwa podstawowe rodzaje wykładzin z PVC. Dowiedz się jaka jest ich specyfika oraz w jakich wypadkach warto zdecydować się na ich montaż.

 

Wykładziny homogeniczne

 

Jak łatwo wywnioskować z nazwy wykładziny homogeniczne są jednolite. Składają się z jednej warstwy, która ściera się równomiernie, dzięki czemu wykładzina jest bardzo wytrzymała. Na montaż wykładzin homogenicznych decydują się głównie osoby, które potrzebują trwałego wykończenia podłogi w wyjątkowo ruchliwych miejscach. Zwykle są to hole gmachów publicznych: urzędów, szpitali, biurowców i hoteli. Powierzchnia wykładzin homogenicznych przypomina przypadkowo rozłożone smugi i granulki. Wykładziny są jednak dostępne są w wielu kolorach, co umożliwia tworzenie unikalnych, geometrycznych wzorów w ramach jednej realizacji.

 

Wykładziny heterogeniczne

 

Wykładzina heterogeniczna złożona jest z kilku warstw. W przeciwieństwie do wykładzin homogenicznych tu ściera się wyłącznie wierzchnia warstwa z przeźroczystych włókien PVC.  Pod spodem znajduje się specjalna siatka i warstwa dekoracyjna. Pozwala to na zastosowanie znacznie większej gamy wzorów. Wykładziny heterogeniczne z powodzeniem imitują marmur, drewno i wiele innych materiałów. Są przy tym tańsze, wytrzymalsze i łatwiejsze w eksploatacji.

 

Jaką wykładzinę wybrać?

 

Rodzaj wykładziny to bardzo indywidualna kwestia. Należy wziąć pod uwagę natężenie ruchu w pomieszczeniu oraz jego wystrój i funkcje. Nie bez znaczenia jest też budżet, jaki możemy przeznaczyć na inwestycję. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać Wam wykładziny do szkół, gabinetów i innych pomieszczeń.