Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
Profesjonalny montaż wykładzin – dlaczego jest tak ważny?

Profesjonalny montaż wykładzin – dlaczego jest tak ważny?

2016-04-21

 

Niedoświadczony fachowiec jest w stanie całkowicie zniweczyć wysiłek, jaki włożyliśmy w wybór wykładziny. Wszelkie nierówności i odgniecenia niekorzystnie nie tylko odbiją się na estetyce pomieszczenia, ale będą utrudniać jego konserwację. Właśnie dlatego firma Accora oferuje nie tylko sprzedaż wykładzin, ale również ich profesjonalny montaż.

 

Montaż wykładzin dywanowych

 

Wykładziny dywanowe są dość proste w montażu. Nie mniej jednak, przed przystąpieniem do działania należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono suche i gładkie. Na tym etapie warto zadbać też o wyrównanie wszystkich ewentualnych zgrubień, jako że później nie będzie już takiej możliwości. Jeśli wykładzina kładziona jest na podłogę pokrytą drewnem sprawdźmy, czy nie ma miejsc, gdzie deski są uszkodzone oraz czy nie skrzypią. Jeśli ich stan pozostawia wiele do życzenia należy rozważyć ich zerwanie. Po dokonaniu tych wszystkich czynności można przystąpić do montażu.  Wykładzina dywanowa mocowana jest na specjalny klej lub płyn antypoślizgowy. W profesjonalnych realizacjach brzegi zawsze wykańczane są listwami podłogowymi.

 

Montaż wykładzin pvc, kauczukowych i winylowych

 

Montaż wykładzin elastycznych to znacznie trudniejszy proces niż montaż wykładziny dywanowej. W tym wypadku wyrównanie powierzchni jest absolutnym priorytetem. Tworzywa PVC oraz kauczuk w przeciwieństwie do pokryć dywanowych nie są w stanie zakamuflować pewnych błędów. Montaż wykładzin PVC rozpoczynamy więc od wyszlifowania i zagruntowania powierzchni. Wykorzystywana jest w tym celu specjalna masa samopoziomująca. Następnie można przystąpić do klejenia wykładziny, która w końcowym etapie jest wygładzana specjalnym walcem. Bardzo ważne jest, aby w pomieszczenie w którym pracujemy miało zagwarantowane odpowiednią wilgotność, a połączenia między poszczególnymi arkuszami były starannie zgrzane. W naszych usługach montażowych znajduje się również  montaż wykładzin PVC z wywinięciem na ścianę. To rozwiązanie doskonałe dla miejsc, takich jak szkoły czy szpitale. Nie da się zapobiec zbierania się kurzu pod listwami podłogowymi. W przypadku cokołu wykończonego wykładziną nie ma takiego ryzyka. Wystarczy zadbać o to, by podłoga była poddawana odpowiedniej konserwacji.  

 

Szczegółowy zakres usług, świadczonych przez firmę Accora został opisany w zakładce „USŁUGI MONTAŻOWE”, gdzie odsyłamy wszystkich zainteresowanych.