Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
Wykładziny obiektowe - szpitale i gabinety medyczne

Wykładziny obiektowe - szpitale i gabinety medyczne

2016-04-12

 

Wiele placówek medycznych szpitali, gabinetów medycznych przechodzi obecnie modernizację. Wykładziny podłogowe to najlepsze, a zarazem najtańsze rozwiązanie w pomieszczeniach, które muszą czyste i higieniczne.

 

Funkcjonalnie, schludnie, estetycznie – to cechy, które powinny charakteryzować każde szpitalne wnętrze, zwłaszcza te poddawane modernizacji. Warto wziąć też pod uwagę wytrzymałość proponowanych rozwiązań. Modernizacja jednego szpitalnego oddziału wiąże się z dużymi kosztami i utrudnieniami dla pacjentów, dlatego zmiany wprowadzone podczas remontu powinny służyć jak najdłużej. Właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem do sali i korytarzy szpitalnych są wykładziny PVC.

 

Wykładziny PVC – właściwości

 

Wykładziny PVC to materiał bardzo odporny na ścieranie. Krzesła, obcasy, wózki inwalidzkie – żaden z tych przedmiotów nie powinien doprowadzić do zagnieceń i zarysowań. Sprzątanie i konserwacja również nie sprawiają problemów. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia bardzo łatwo zmyć wodą. Technologia jaką obecnie dysponujemy pozwala na montaż wykładzin w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu prezentują się one równie dobrze, co wykładziny dywanowe czy glazura. Na specjalną uwagę zasługują zwłaszcza wykładziny heterogeniczne. Klienci zwykle są zaskoczeni bogactwem motywów, jakie umożliwia ich zastosowanie. Dużą zaletą wykładzin PVC jest też ich atrakcyjna cena. Budżet na modernizację szpitali jest zwykle dość ograniczony. To typ realizacji, gdzie nie możemy pozwolić sobie na rozrzutność. Zarówno zakup, jak i montaż wykładziny z PVC nie powinien nadwyrężyć finansów szpitala.  

 

Czy w szpitalach stosowane są wyłącznie wykładziny PVC?

 

Wykładziny PVC to rozwiązanie najlepsze w miejscach, gdzie codziennie przebywają rzesze pacjentów – korytarzach, salach chorych i gabinetach zabiegowych. Nie zapominajmy jednak, że w każdym szpitalu znajduje się też część administracyjna, która pełni zupełnie inne funkcje. W biurach i gabinetach doskonale sprawdzają się wykładziny dywanowe. Podobnie jest w przypadku świetlic i przestrzeni wspólnych na oddziałach, zwłaszcza tych dziecięcych. Wykładzina dywanowa ociepli wnętrze i zachęci do wspólnej zabawy, która odciągnie ich uwagę od przyczyn, jakie sprowadziły je do szpitala.  Wykładziny z oferty Accora są estetyczne i łatwe w czyszczeniu. Istnieje też możliwość położenia płytek dywanowych, które można łatwo wymienić w przypadku trwałego zabrudzenia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Accora