Płytki dywanowe
wykładziny do biura
wykładziny warszawa
Montaż wykładzin
Wykładziny dywanowe
5 dowodów na to, że wykładzina dywanowa sprawdza się w biurze – aranżacje

5 dowodów na to, że wykładzina dywanowa sprawdza się w biurze – aranżacje

2016-08-23


O tym, że wykładzina dywanowa jest doskonałym rozwiązaniem przypominamy dość często. Tym razem postanowiliśmy jednak oprzeć naszą tezę o konkretne realizacje. Oto 5 wyróżniających się aranżacji biur z wykładziną dywanową w roli głównej. 

 

Siedziba Mazdy - Warszawa

Dzięki płytkom dywanowym o różnych fakturach klasyczne biurowe wnętrze zyskało nowoczesny i unikalny charakter. To biuro jest doskonałym przykładem tego, że do wykreowania przyjaznej pracownikom przestrzeni wcale nie trzeba wymyślnych mebli i akcesoriów. Wystarczy efektowna wykładzina.

Siteground Office – Madryt

Biuro mieści się w industrialnej, minimalistycznej przestrzeni. Wzór w jodełkę ułożony na podłodze stanowi doskonałe uzupełnienie dla ceglanych ścian i zielonych akcentów pod dachem. Z pewnością przyznacie nam rację, że bez wykładziny wnętrze nie byłoby równie efektowne.

Microsoft – Wiedeń

Podłużne paski nie dość, że świetnie komponują się z naturalną zielenią na ścianie, to mają niebagatelny wpływ na percepcję całego wnętrza, które wydaje się dzięki nim znacznie przestrzenniejsze. To już kolejny przykład na to, że nie należy bać się wzorów.

KMPG - Warszawa

Tu wykładzinę zastosowano tylko miejscowo i od razu zrobiło się przytulniej. Jeśli obawiacie się, że w Waszym biurze wykładzina dywanowa nie zda egzaminu ze względu na zbyt duże natężenie ruchu też możecie rozważyć takie rozwiązanie.

Uniwersytet Monash - Melbourne

Podłogi nowej siedziby Uniwersytetu w Melbourne wykończono heksagonalnymi płytkami dywanowymi w różnych odcieniach szarości i zieleni. Studenci wielu innych uczelni z pewnością życzyliby sobie, by administracja ich rodzimych placówek równym stopniu dbała o ich samopoczucie. Najwyraźniej Melbourne nie bez powodu od lat zajmuje czołową pozycję w rankingu najlepszych miast do życia.

Źródło zdjęć: 1,2,3,4,5

 


Wykładziny PVC i ich najważniejsze zalety

Wykładziny PVC i ich najważniejsze zalety

2016-09-30

Wykładziny z PVC pojawiły się na rynku budowlanym w drugiej połowie XX w. i bardzo szybko zyskały ogromną popularność. Widujemy je w szkołach, szpitalach, sklepach i prywatnych mieszkaniach. Ciekawi Was, dlaczego jest to tak chętnie wybierany materiał? 

Cena

Wykończenie podłogi wykładziną PVC jest nieporównywalnie tańsze od drewnianego parkietu czy kamiennej posadzki. Sporo oszczędza sie też na montażu, o czym piszemy więcej w kolejnym punkcie.

Łatwość montażu

Wykładzina przechowywana jest w długich rolkach. Jej montaż jest łatwy i szybki, choć wymaga znacznie więcej precyzji niż układanie wykładziny dywanowej. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, na którym ma być umieszczona wykładzina. Musi być równe i pokryte specjalnym gruntem.

Łatwość w utrzymaniu

Wykładzina z tworzywa sztucznego w przeciwieństwie do drewna nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwatorskich. W przypadku zabrudzenia wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką.

Mnogość wzorów

Wykładziny PVC potrafią do złudzenia imitować kamień, marmur, drewno i inne szlachetne materiały. Można też z nich układać różne fantazyjne wzory. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich wszystkie pozostałe zalety nie dziwi fakt, że tak często spotykamy w obiektach użyteczności publicznej. 

Historia wykładziny w płytkach

Historia wykładziny w płytkach

2016-10-28

Na dobre pomysły zwykle wpada się przypadkiem. Tak też było w przypadku wykładziny w płytkach. Dowiedz się jaka jest jej historia.

Ręcznie tkany dywan – luksus nie dla każdego

Jeszcze do 1840 r. dywany były tkane ręcznie na krosnach. Wykonanie jednego egzemplarza było niezwykle czasochłonne, co miało oczywiście wpływ na ich ceny. Bogato zdobiony dywan był dobrem luksusowym. Nie każdego było stać na taki wypadek. Wszystko zmieniło się, gdy w Erast Bigelow stworzył zmechanizowaną linię produkcyjną do tkania dywanów.  Przemysłowa produkcja sprawiła, że ceny dywanów i wykładzin spadły, dzięki czemu pojawiły się one także we w biedniejszych domach.  

Wykładziny w płytkach – efekt przypadku  

Mechanizacja produkcji dywanów i wykładzin nie zmieniła tego, jaką formę przyjmował produkt końcowy – dywany i wykładziny wciąż zwijano w duże rolki. Na to, by podzielić je na kawałki wpadł holenderski przedsiębiorca - Jan van Huegten. Nie było to jednak celowe działanie. Pierwsze płytki dywanowe były po prostu odpadkami produkcyjnymi, na których van Huegten chciał dodatkowo zarobić. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, dlatego wykładzina w płytkach dołączyła do stałych punktów z oferty zakładu. Początkowo płytki były dostępne jedynie w formacie 25x25 cm. W 1965 r. do produkcji trafiły jednak egzemplarze w rozmiarach 50x50 cm, które sprzedawały się jeszcze lepiej i do dziś stanowią jeden z najpopularniejszych formatów płytek dywanowych.